Jak czytać certyfikaty na kosmetykach?

Certyfikat zawsze jest potwierdzeniem wyższej jakości produktu. Wyższej w odniesieniu do innych artykułów, ale pochodzących z tej samej kategorii. W przypadku kosmetyków z certyfikatami ta jakość będzie wynikać zwykle z zastosowania jakichś nietypowych aktywnych substancji, posiadania ekologicznego składu albo produkcji opartej wyłącznie na wegańskich składnikach. Certyfikaty warto nauczyć się czytać, aby wiedzieć, o czym tak naprawdę one świadczą i dzięki temu podejmować mądre decyzje na zakupach kosmetycznych.

O certyfikatach na kosmetykach

Jednym z popularniejszych i bardziej interesujących certyfikatów jest ten o nazwie „Ecocert”, który dość często przewija się na różnych produktach kosmetycznych występujących w polskich drogeriach. Ecocert przyznawany jest na okres dwunastu miesięcy, więc po tym czasie producenci muszą postarać się o niego raz jeszcze i ponownie go zdobyć, jeżeli nadal chcą używać tego oznacznika na wybranych produktach.

Innym ciekawym certyfikatem jest ten o nazwie „Vegan”, który – jak łatwo można się teraz domyślić – potwierdza, iż w składzie kosmetyku nie znalazły się żadne substancje pochodzenia zwierzęcego ani też GMO, a sam kosmetyk nie został przetestowany na zwierzętach. Z kolei kosmetyki z certyfikatami „Cosmos” będą niemalże całkowitą gwarancją zastosowania pielęgnacji bezpiecznej dla zdrowia. Według standardu Cosmos w produktach przeznaczonych do pielęgnacji ciała nie wolno używać takich substancji, ani też nie wolno ich tworzyć w taki sposób, by pojawiło się jakiekolwiek ryzyko, że ostateczny wytwór kosmetyczny zadziała negatywnie na zdrowie człowieka.

Więcej tematów o kosmetykach znajdziemy na portalu https://topbeauty.pl/.