Jak dbać o skórę dojrzałą? – podstawowe wskazówki i porady

Metody dbania o skórę dojrzałą najprawdopodobniej kojarzą ci się wyłącznie z samą pielęgnacją. Uważasz ją za absolutnie najważniejszą, dlatego nie boisz się sięgać nawet po bardzo drogie kosmetyki do skóry dojrzałej, bo liczysz na to, że tylko one będą w stanie ci pomóc w zachowaniu i utrzymaniu młodego wyglądu.

Skóra dojrzała – jak o nią zadbać?

Częściowo tak właśnie jest, ale jednak nie do końca. Pielęgnacją musisz się oczywiście zajmować, ale jednocześnie musisz też dbać o inne elementy wpływające na prezencję skóry. Ogólnie rzecz biorąc dla młodego i dobrego wyglądu niezbędne jest prowadzenie higienicznego trybu życia. Na czym on jednak właściwie polega? Szczególnie szkodliwe dla skóry są różnego rodzaju używki. To właśnie one rujnują i twoje zdrowie, i twój wygląd. W dzisiejszych czasach niemalże każdy człowiek jest już od czegoś uzależniony, ale jedne nawyki bywają znacznie gorsze od drugich, a do tych absolutnie najgorszych zdecydowanie można zaliczyć palenie papierosów. Nikotyna to związek, który totalnie dewastuje skórę.

Rujnuje wszystkie te efekty, jakie osiągasz, stosując kosmetyki do cery dojrzałej. Najlepiej zaplanowana pielęgnacja nie da ci za wiele, jeżeli wciąż będziesz sięgać po papierosy albo inne wyroby nikotynowe (gumy i tabaka też się do tego zaliczają). Z tym szkodliwym nałogiem musisz zawalczyć. Ogranicz też spożycie alkoholu, który równie negatywnie wpływa na stan skóry. Wysokoprocentowe napoje naprawdę nie są ci potrzebne do szczęścia. Oczywiście jeśli sięgniesz po nie podczas jakiejś wyjątkowej okazji, nic wielkiego się nie stanie, ale staraj się nie robić tego na co dzień. Zamiast wypijać lampkę wina „dla zdrowia”, lepiej wypij szklankę wody z cytryną i miętą.

Ostatnią rzeczą, o której przy tym temacie wypadałoby też wspomnieć, jest druzgocący wpływ stresu na ogólny wygląd skóry. Możesz oczywiście inwestować w kosmetyki do skóry dojrzałej, ale inwestuj też w swoje zdrowie psychiczne. Pamiętaj, że wypoczęta skóra zawsze jest atrakcyjniejsza.

źródło: pushup.pl – zdrowie, uroda i relacje