Jakie witaminy i suplementy należy używać przy skórze suchej?

Sucha skóra może być przyczyną wielu problemów. Brak odpowiedniego nawilżenia sprawia, iż jest ona bardziej podatna na urazy, zwiększa się też skłonność do zmarszczek. Sucha skóra to również wiele problemów z odpowiednią pielęgnacją oraz nieprzyjemne uczucie ściągania.

Co można zrobić, by poprawić stan skóry suchej? Z jakich witamin i suplementów korzystać?

Wiadomo, że ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry oraz korzystanie z dobrze dobranych kremów nawilżających oraz natłuszczających. Można dzięki nim sporo osiągnąć, nie można jednak zapominać o tym, jak ważne jest nawodnienie skóry od środka. To, co jemy, oraz to, co pijemy, ma przecież ogromny wpływ na nasz wygląd oraz na nasze zdrowie. Co zatem zrobić, by problemy z suchą skórą stały się tylko wspomnieniem?

W walce z suchą skórą podstawową rolę odgrywa woda

Wystarczy każdego dnia wypijać około 1,5-2litry wody, by w znacznym stopniu poprawić stan swej skóry. Oprócz tego warto włączyć do swej diety te warzywa i owoce, które zawierają sporo wody i mogą dodatkowo pomagać nam w nawodnieniu organizmu. Przy problemach z suchą skórą, bardzo ważna staje się też zdrowa dieta. Bardzo ważne miejsce będzie w niej zajmowała marchewka, ceniona przede wszystkim jako źródło zbawiennej dla skóry witaminy A. Marchew może się okazać świetną przekąską, można z niej też przygotować pożywny i zdrowy koktajl warzywny lub warzywno-owocowy.

W menu, które ma pomagać nam w utrzymaniu suchej skóry w dobrym stanie, nie może też zabraknąć tych warzyw, które są dobrymi źródłami witaminy E. Dzięki tej substancji nasza skóra starzeje się wolniej, a kolagen produkowany jest większych ilościach. Efekt? Skóra staje się jędrniejsza i lepiej nawilżona, zwiększa się też jej odporność na różnego rodzaju podrażnienia. A gdzie pojawia się ta substancja? M.in. w kapuście oraz w papryce – kolejnych składnikach diety, dzięki której utrzymanie skóry w dobrym stanie będzie łatwiejsze.

Do menu, którego głównym celem jest wzmocnienie suchej skóry, warto też włączyć takie warzywa, jak brokuły, jarmuż oraz szpinak. Wartościowym dodatkiem stanie się też natka pietruszki oraz dynia, z której można wyczarować wiele wspaniałych potraw.

Więcej ciekawych artykułów o zdrowym stylu życia znajdziesz w serwisie plotkarz.pl.