Poznaj nakładki prostujące zęby

Czy dotychczas leczenie ortodontyczne kojarzyło Ci się z potrzebą dużych wydatków? Terapia przy pomocy tradycyjnych aparatów może być bardzo kosztowna, co potrafi zniechęcić wiele osób do jej rozpoczęcia. Na szczęście istnieje dziś tańsza alternatywa – dowiedz się więcej na temat nakładek ortodontycznych!

Prostowanie zębów nakładkami ortodontycznymi

Leczenie przy pomocy nakładek ortodontycznych różni się od tego przeprowadzanego za pomocą aparatów. Czy wiedziałeś, że niektóre firmy, na przykład Hello Smile, pozwalają Ci na własnoręczne dokumentowanie postępów leczenia?

Jak w takim razie wygląda kwestia dostosowywania nakładek ortodontycznych do zmian zachodzących w jamie ustnej? Są one projektowane z wyprzedzeniem, więc użytkownik od razu otrzymuje kilka ich par. Gdy jedne spełnią swoją rolę, przesuwając zęby na właściwe miejsce, to następny zestaw czeka już na założenie. Ta metoda pozwala na bezpieczną rotację zębów.

Samo dbanie o właściwą higienę jamy ustnej nie mogłoby być prostsze. Nakładki ortodontyczne można zdjąć w każdej chwili, więc mycie zębów będzie przebiegało podczas leczenia dokładnie tak, jak miało to miejsce wcześniej. Podobnie sprawa ma się ze spożywaniem posiłków – nic nie ogranicza osoby noszącej nakładki ortodontyczne, ponieważ może ona zdjąć je na czas jedzenia. Pamiętać należy jedynie o noszeniu ich przez znaczną część dnia – w przypadku produktów Hello Smile są to 22 godziny.

Jak natomiast prezentuje się aspekt finansowy terapii przy pomocy nakładek korekcyjnych? Okazuj się, że ich cena może zaskoczyć niejedną osobę.

Nakładki prostujące na zęby, czyli oszczędność i komfort

Nakładki ortodontyczne mogą zapewnić porównywalne efekty do tradycyjnych aparatów, nie powodując jednocześnie charakterystycznych dla nich problemów i dyskomfortu. Co więcej, ich cena może okazać się nawet o połowę niższa, jak ma to miejsce w przypadku produktów firmy Hello Smile – sprawdź https://hellosmile.pl/nakladki-na-zeby-cennik.

W ofercie wspomnianej firmy znaleźć możesz wiele pakietów. Wiele z nich oferuje dodatkowe korzyści, w postaci m. in. specjalnego haczyka do zdejmowania nakładek oraz zestawu do wybielania zębów. Warto również wspomnieć o nakładkach retencyjnych, dzięki którym utrwalisz efekty leczenia – je również znajdziesz w ofercie, jako część niektórych planów leczenia. Produkty Hello Smile są również możliwe do zakupienia w ratach już od 119 zł miesięcznie.

Terapia przy pomocy nakładek prostujących zęby jest szybsza i tańsza, jeśli weźmiemy pod uwagę ceny tradycyjnych aparatów. Jeśli chcesz wiedzieć, czy jest dla Ciebie odpowiednia, to skonsultuj się z ortodontą. Być może nic nie stoi na przeszkodzie, abyś już niebawem stał się właścicielem zestawu nowoczesnych nakładek, a w przyszłości – pięknego uśmiechu!