Skaner wewnątrzustny – nowe rozwiązania w stomatologii

Nikomu nie trzeba przypominać, że higiena jamy ustnej jest niezwykle istotną kwestią. Nie tylko pod względem przede wszystkim zdrowotnym, ale również estetycznym. Dzisiejsza medycyna oferuje wiele rozwiązań dla stomatologów, które pomagają wykonywać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi. Rozwój nie ominął również ortodoncji. Coraz nowsze urządzenia i rozwiązania pozwalają pacjentom cieszyć się pięknym uśmiechem.

Rewolucja na rynku

Pierwszym krokiem do poprawy zgryzu jest analiza stanu uzębienia. Zaplanowanie aparatu ortodontycznego, czy prac protetycznych jest podwaliną dla dobrze przeprowadzonego leczenia. Do tej pory najpopularniejszym rozwiązaniem były masy wyciskowe. Powoli jednak przechodzą do „lamusa”, ponieważ zastępowane są nowocześniejszym rozwiązaniem. O czym mowa?

Skaner wewnątrzustny – urządzenie, które pozwala na otrzymanie obrazu 3d jamy ustnej na ekranie komputera. Obraz ten jest bardzo precyzyjny i potrafi wychwycić kształt zębów, ich strukturę, wadę zgryzu czy skalę ubytków. Taki obraz nazywany jest „cyfrowym wyciskiem”. Dodatkowo skaner wewnątrzustny jest również bardziej komfortowy dla pacjenta, ponieważ nie ma konieczności używania mas wyciskowych, które nie są zbyt przyjemne w smaku oraz tzw. „łyżek”, które mogą wywoływać odruchy wymiotne. Kolejnym atutem jest możliwość konsultacji „na odległość”. Lekarz chcący skonsultować konkretny przypadek z innym lekarzem, wysyłając plik z obrazem drogą elektroniczną. To znacznie ułatwia i przyśpiesza pracę.

Na co zwracać uwagę przy wyborze leczenia zębów?

Kiedy staniem więc przed wyborem kliniki, w której będziemy chcieli poprawić stan uzębienia warto sprawdzić, czy takowa posiada w swojej ofercie badanie skanerem wewnątrzustnym. Natomiast, jeśli jesteś stomatologiem, ortodontą i posiadasz swój gabinet, na rynku pojawiają się firmy, które oferują wynajem tych urządzeń. Jedną z nich jest CEREClab https://cereclab.pl/. Warto również sprawdzić czy firma wypożyczająca oferuje opiekę techniczną urządzenia. To sprawi, że lekarz może skoncentrować się na wykonywaniu swojego zadania bez zaprzątania sobie głowy konserwacją urządzenia.

Postaw na nowe technologie

Jeśli jesteś stomatologiem, który chce wprowadzić nowoczesne rozwiązania do swoich usług, które przyciągną potencjalnych klientów, warto rozważyć opcję skanera wewnątrzustnego. Jeśli zaś jesteś klientem, który chce zadbać o zdrowie i wygląd w komfortowych warunkach, wybierz klinikę, która takie urządzenie posiada.