Jakie sprzęty okulistyczne odgrywają najważniejsza rolę?

Każda firma okulistyczna, gabinet okulistyczny, a także salon optyczny nie tylko musi zatrudniać doświadczonych specjalistów, ale również dysponować wysokiej jakości sprzętem okulistycznym. Sprzęt optyczny oraz sprzęt okulistyczny pozwala bowiem na dobór odpowiedniej korekcji wzroku, a także na właściwe zdiagnozowanie przyczyn problemów z widzeniem. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia informacji dotyczących tego, jakie urządzenia okulistyczne oraz akcesoria optyczne mają największe znaczenie dla profesjonalistów.

Jaki sprzęt okulistyczny musi się znaleźć na wyposażeniu gabinetu?

Sprzęty okulistyczne, które koniecznie powinny znaleźć się w wyposażeniu profesjonalnego gabinetu, w którym pracuje lekarz okulista to między innymi:

 • tomografy optyczne SOCT,
 • lampy szczelinowe,
 • perymetry,
 • tonometry,
 • ultrasonografy i pachymetry,
 • lasery do fotokoagulacji,
 • laser YAG / SLT,
 • sprzęt do elektrofizjologii oka,
 • sprzęt do leczenia zespołu suchego oka,
 • mikroskopy spekularne.

Dodatkowo przydać mogą się między innymi: kasety i oprawki, testy i akcesoria do badań okulistycznych, oftalmoskopy i skiaskopy, soczewki laserowe, soczewki do gonioskopii, soczewki do zabiegów SLT, soczewki do zabiegów YAG oraz pupilometry. Pacjenci, którzy pojawiają się w gabinetach okulistycznych mają bowiem bardzo szerokie spektrum wad oraz chorób związanych z narządem wzroku. Kompleksowe zaopatrzenie lekarza specjalisty pozwala natomiast świadczyć kompleksowe usługi dla osób w różnym wieku i z bardzo różnymi dolegliwościami.

Jaki sprzęt optyczny jest najbardziej istotny dla optyków?

Sprzęt okulistyczny to jednak absolutnie nie wszystko, co jest konieczne, aby pomóc osobom cierpiącym z powodu problemów ze wzrokiem. Ważną rolę odgrywa bowiem także sprzęt optyczny oraz przeznaczony dla optometrystów. To właśnie dzięki niemu możliwe jest na przykład dostosowanie okularów do indywidualnych potrzeb. Ponadto optometryści także często wykonują badania wzroku i fachowo doradzają w zakresie korekcji. Jakie akcesoria optyczne oraz sprzęt są zatem absolutnym „must have”? Trzeba wspomnieć w tym przypadku między innymi o:

 • automatach szlifierskich,
 • centroskopach,
 • skanerach,
 • wiertarkach,
 • dioptromierzach.

Wszystkie te produkty wykorzystywane są zarówno przez optyków, jak i optometrystów. Automaty szlifierskie są stosowane do obróbki szkieł okularów. Potrafią one wykonywać wiele czynności, a w związku z tym między innymi: wiercą pod kątem, rowkują soczewki do opraw, automatycznie centrują oraz modyfikują kształty szkieł. W profesjonalnej pracowni optycznej znajduje się szlifiernia, w której absolutnie nie może zabraknąć wspomnianego sprzętu.

Centroskopy natomiast to urządzenia, które oferują różne funkcje uzależnione od między innymi jakości oraz poziomu zaawansowania technologicznego tych przyrządów kontrolno-pomiarowych. Nowoczesne centroskopy są bowiem zdecydowanie najbardziej funkcjonalnym sprzętem, który może współpracować z innymi urządzeniami wchodzącymi w skład wyposażenia pracowni. Chodzi tutaj przede wszystkim o aparaty szlifierskie.

Skanery natomiast to sprzęt optyczny do bezdotykowego, dokładnego i precyzyjnego obrazowania siatkówki oraz dna oka. Wiertarki optyczne charakteryzują się z kolei dużą precyzją działania — wiercenia i frezowania. Dają również możliwość ustawienia w wielu płaszczyznach. W zestawie często dołączone są wiertła oraz frez. Dioptromierze natomiast są urządzeniami stanowiącymi podstawowe wyposażenie pracowni optycznych. Ich podstawowa funkcja to mierzenie czołowej soczewki okularowej. Dzięki temu możliwe jest wyznaczenie środków optycznych soczewki okularowej oraz poprawne jej wycentrowanie w okularach klienta.

Gdzie warto zaopatrzyć się w sprzęty okulistyczne oraz optyczne?

OPTOPOL Technology Sp. z o.o. to miejsce, w którym zdecydowanie warto zaopatrzyć się zarówno w sprzęty okulistyczne, jak i sprzęty optyczne. Dlaczego? Wspomniana firma okulistyczna stawia bowiem na najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania. W związku z tym w przypadku, gdy jesteś osobą odpowiedzialną za zaopatrzenie na przykład salonu optycznego lub gabinetu okulistycznego, decydując się na ofertę OPTOPOL, masz pewność, że zakupione urządzenia okulistyczne sprostają nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom zarówno pracowników, jak i pacjentów. Pamiętaj także o tym, że to właśnie w rekomendowanym przez nas miejscu masz możliwość skorzystania z bardzo szerokiej oferty sprzętów. Bez względu więc na to, czy interesują Cię na przykład akcesoria optyczne, czy sprzęty okulistyczne, możesz starannie wyselekcjonować idealne produkty dla reprezentowanej przez siebie firmy.

Sprzęt okulistyczny i sprzęt optyczny — podsumowanie

Sprzęty okulistyczne i optyczne odgrywają bardzo istotną rolę w miejscach, które specjalizują się w leczeniu chorób związanych z narządem wzroku oraz korekcją wad. Z tego też powodu w każdym gabinecie optycznym oraz okulistycznym powinno znaleźć się wysokiej klasy wyposażenie, takie jak między innymi: tomografy optyczne SOCT, lampy szczelinowe, perymetry, tonometry, ultrasonografy i pachymetry, lasery do fotokoagulacji, laser YAG / SLT, sprzęt do elektrofjizjologii oka, sprzęt do leczenia zespołu suchego oka, mikroskopy spekularne oraz automaty szlifierskie, centroskopy, skanery, wiertarki i dioptromierze. Miejscem, które zdecydowanie warto polecić, jeśli chodzi o zaopatrzenie się w sprzęty okulistyczne i sprzety optyczne to firma OPTOPOL. Pamiętaj o tym, że zatrudnieni tam specjaliści chętnie odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania w przypadku, gdybyś miał jakieś wątpliwości w trakcie zamawiania produktów.