Poduszki z ziarnami i ich wpływ na komfort snu

Mimo że, poduszki wypełnione ziarnami znane są od wieków, to dopiero od niedawna zyskują zasłużone zainteresowanie, jako alternatywa dla poduszek wypełnionych pierzem lub syntetycznym poliestrem. Czym cechują się te produkty i jakie posiadają właściwości?

Poduszka z ziarnami – co to oznacza?

Poduszki wypełnione łuskami gryki i ziarnami gorczycy są wykorzystywane od dawna. Ten sposób wypełniania pochodzi z krajów azjatyckich, m.in. z Japonii i Korei, gdzie był elementem terapii różnorodnych schorzeń. Poduszki, ale też materace i siedziska, gryczane zyskują na popularności w USA i Europie.

Łuski gryki – właściwości terapeutyczne

Gryka to roślina zbożowa, z której produkowana jest kasza i mąka gryczana. Roślina ta ceniona jest zarówno ze względu na swoje właściwości odżywcze, jest bogatym źródłem białka i mikroelementów, jak i z uwagi na właściwości lecznicze. Gryka obniża poziom cholesterolu i reguluje metabolizm węglowodanów.

Łuski gryki, wykorzystywane do wypełniania poduszek i innych wyrobów terapeutycznych, stanowią produkt uboczny. Produkty terapeutyczne wypełnione ziarnami warto nabyć w sklepach oferujących wysokiej jakości materiały. Przykładem takiego sprzedawcy jest sklep Zdrowy Sen, https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/, specjalizujący się produktach zapewniających komfortowy sen.

Łuski gryczane cechują się wyraźnym zapachem i ciemnobrunatną barwą. Posiadają właściwości antyalergiczne, są odporne na zgniatanie i dopasowują się do kształtu głowy. Poduszki z ziarnami nie chłoną zapachów i długo zachowują świeżość. Dużą zaletą łuski gryki jest jej działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Gryka hamuje także rozwój roztoczy.

Poduszki z ziarnami a zdrowy sen

Główną prozdrowotną cechą poduszek z ziarnami jest ich pozytywny wpływ na jakość snu. Istnieje wiele wymiarów zdrowego snu, a gryka i gorczyca wspierają wiele z nich. Struktura łusek gryki ułatwia swobodny przepływ powietrza, zmniejszając potliwość głowy. Łuski i ziarna zapewniają delikatny masaż podczas snu, pobudzając mikrokrążenie krwi.

Poduszki z ziarnami zapewniają zdrowy sen, stymulując siły witalne organizmu. Ich stosowanie zaleca się przy dolegliwościach układu immunologicznego, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, czy alergie. Poduszki i materace z łuską gryczaną polecane są także osobom cierpiącym na migreny oraz zmagającym się z bólami mięśniowymi i bólami kręgosłupa. Produkty te mogą być pomocne również w walce ze stresem i nadmiernym napięciem nerwowym.

Czyszczenie poduszek z ziarnami

Poduszki z łuskami gryki i ziarnami gorczycy nie wymagają skomplikowanych zabiegów, aby utrzymać je w czystości. Podstawą jest regularne wietrzenie oraz, raz na miesiąc, poddanie poduszki działaniu umiarkowanie wysokiej lub umiarkowanie niskiej temperatury. Poduszka powinna być wystawiana na słońce lub na mróz. Produkty zawierające ziarna należy przechowywać w suchych warunkach i nie wolno ich moczyć, np. prać w pralce.