Maszynki fryzjerskie – jaką wybrać?

Zastanawiasz się nad wyborem maszynki do włosów? Przede wszystkim ważne jest, czy będzie używana w profesjonalnym salonie, czy w domu. Zdecyduj, jaki rodzaj zasilania będzie odpowiedni.

Wybrana maszynka do włosów Moser, Wahl czy inna powinna być wydajna i solidna. Nie jest to urządzenie, które kupuje się często – powinno wystarczyć na lata. Zacznij od tego, czy szukasz maszynki fryzjerskiej bezprzewodowej, czy zasilanej tradycyjnie sieciowo.

Szukasz maszynki do salonu fryzjerskiego czy do domu?

Wybór urządzenia zależy głównie od Twoich potrzeb. Jeżeli pracujesz jako zawodowy stylista fryzur, potrzebujesz innego sprzętu niż ten, który będzie wystarczający do zastosowań domowych.

Maszynki profesjonalne do salonu fryzjerskiego. Jako maszynki fryzjerskie Wahl czy Moser do salonu fryzjerskiego polecamy głównie modele przewodowe. Nie wymagają ładowania, charakteryzują się równą pracą przez cały czas użytkowania. Maszynka przewodowa zasilana jest z sieci – przewód zasilający podłącza się do prądu. W salonie długie przewody, ok. 3-metrowe, to zaleta, ale w domu mogą zdecydowanie przeszkadzać w łazience.

Maszynki do domowych zastosowań. Z kolei jako urządzenie do użytku domowego, wygodna w obsłudze będzie bezprzewodowa maszynka do włosów – Moser czy Wahl. Jest na pewno łatwa w użytkowaniu, bo podczas pracy nie przeszkadza kabel zasilający. Maszynka bezprzewodowa posiada akumulator, który trzeba ładować, by móc jej używać. Ładuje się ją za pomocą zasilacza, ewentualnie stacją dokującą. Z takiego sprzętu chętnie korzystają też styliści mobilni, którzy pracują między innymi na planie filmowym lub zdjęciowym, w plenerze – w różnych warunkach. Nie ma wtedy czasu na szukanie gniazdka.

Polecane maszynki do włosów

Maszynki fryzjerskie Moser. W ofercie tego producenta znajdziesz zarówno maszynki bezprzewodowe, jak i na kablu. Polecanym przez nas urządzeniem jest maszynka do włosów Moser Genio Plus model 1854, idealna dla stylistów mobilnych, a także Moser Primat Mini 1411. Wyróżnia je między innymi solidne wykonanie, precyzja, łatwa obsługa czy płynna regulacja. Będą dobrym wyborem do pracy w salonie fryzjerskim, ale i w zaciszu domowym.

Maszynka do włosów Wahl. Model 79520-5316 Chrome Pro Premium to maszynka przewodowa, idealna do salonu fryzjerskiego. Amerykańska firma Wahl to jeden z wiodących producentów sprzętu fryzjerskiego – produkuje między innymi maszynki fryzjerskie. Wahl ma wiele atutów – jak precyzja, wysoka jakość wykonania czy zastosowanie nowoczesnych technologii.