Zasady pielęgnacji cery trądzikowej

Zmagasz się z cerą trądzikową, przez którą twój wygląd nie jest taki, jak byś tego chciał? Najwyższa więc pora raz na zawsze rozprawić się z tym problemem. Jeżeli nic nie będziesz z nim robić, nie możesz oczekiwać, że twoja cera nagle w jakiś magiczny sposób sama z siebie zacznie lepiej się prezentować. Potrzebne są ci specjalistyczne kosmetyki do cery trądzikowej, które odpowiednio wypielęgnują twoją skórę. Co zatem powinieneś kupić i jak z tego masz korzystać, by wreszcie pozbyć się niedoskonałości i nie musieć ich zasłaniać pod grubą warstwą makijażu?

Wybór odpowiednich kosmetyków przede wszystkim

Przede wszystkim nie popadaj w przesadę, do której osoby posiadające cerę trądzikową mają niestety tendencję. Sam mogłeś już wpaść w błędne koło, polegające na ciągłym kupowaniu nowych kosmetyków. Widzisz nagle reklamę nowego świetnego produktu na trądzik i od razu go kupujesz, nawet jeśli w kolejce do wykorzystania czekają już liczne maści i kremy. Nie potrzebujesz natomiast aż tak wielu preparatów kosmetycznych. Ograniczaj je do minimum i wykorzystuj je do końca, by móc realnie ocenić ich działanie. Zamiast kupowania nowych kosmetyków, to lepiej postaw na lepszą dietę – o wpływie diety na stan cery i skóry więcej tutaj www.zajad.pl. Jeżeli będziesz wciąż zmieniać kosmetyki do cery trądzikowej, nie dasz sobie nawet szansy na zauważenie, w jaki sposób pielęgnują one twoją skórę. Najpierw wykorzystaj więc to wszystko, co masz już w łazience. Dopiero gdy to wykończysz, możesz pójść do apteki albo drogerii po nowe produkty.

Baza pielęgnacyjna

Przygotuj sobie pewną podstawową bazę pielęgnacyjną, na którą powinny składać się kosmetyki takie jak: żel do mycia, peeling enzymatyczny, tonik oraz krem. Z tych produktów wykorzystaj zawsze dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Jeżeli zobaczysz, że po zastosowaniu któregoś z nich twoja skóra robi się podrażniona, od razu go odstaw i zastąp go czymś innym.

Cera trądzikowa potrafi stać się cerą normalną, jeśli tylko właściwie się nią zajmuje i odpowiednio się ją pielęgnuje. Sam sprawdzaj, z czym dokładnie lubi się twoja skóra. Używaj na niej wyłącznie takich kosmetyków, które potrafią poprawiać jej stan oraz ogólny wygląd.