Zestaw do brody z kartaczem — wybieramy! 

Kartacz do brody to szczotka do zarostu, która dzięki regularnemu stosowaniu może przynieść świetne efekty na dłuższą metę. Zadbana, dobrze przystrzyżona i wygładzona broda jest zdecydowanie tym, co przyciąga wzrok. Co jeszcze pozytywnego może przynieść kartacz i szczotkowanie brody? — Dowiesz  się z naszego artykułu!

Czy kartacz do brody jest dla każdego?

Kartacz do brody może być używany przez każdego. Nieważne, czy Twoja broda dopiero urosła na kilka centymetrów, czy już od lat nosisz bujny i długi zarost! Kartacz do brody i regularne szczotkowanie zaskoczy Cię pozytywnie. Być może odczujesz większą różnicę mając brodę od kilku lat. Nagle zauważysz sporą różnicę! Z łatwością pozbędziesz się wszystkich włosków, które wypadły, broda będzie też bardziej wygładzona. Szczotkowanie zarostu kartaczem z włosia dzika sprawi, że broda będzie się mnie plątać i mniej elektryzować, jeśli miewasz taki problem. W poszukiwaniu doskonałej jakości kartaczy do brody zapraszamy na stronę dla prawdziwego gentlemana (https://dlagentlemana.pl/szczotki-kartacze-do-brody). Włosie kartacza z dzika delikatnie rozprowadza naturalne sebum po brodzie i będzie w efekcie wygładzona. Mikromasaż pod skórą brody z kolei przyczyni się do lepszego ukrwienia zarostu i da Ci ulgę, jeśli zmagasz się ze swędzeniem skóry pod brodą, a nawet łuszczeniem, czy łupieżem.

Jaki kartacz do brody?

To zrozumiałe, że wybierając kartacz do szczotkowania brody zastanawiamy się, jaki wybrać. W ofercie znajdziemy mnóstwo propozycji. Główny podział to szczotki do brody z syntetycznych włókien oraz kartacze do brody z designem mającym kojarzyć nam się z silnym męskim brodaczem — kartacze z włosia dzika. Spokojnie, nie jest to żaden chwyt marketingowy — zdecydowanie kartacze z włosia dzika są godne uwagi. Głównie ze względu na naprawdę skuteczną zdolność do rozczesywania pasm brody. Włosie dzika nie szarpie zarostu i doskonale rozczesuje nawet trudno dostępne zakamarki. Taki kartacz do brody pozwoli pozbyć się brudu, kurzu i resztek jedzenia jeśli zajdzie taka potrzeba. Pomoże nam również wystylizować brodę tak jak chcemy tuż przed nałożeniem balsamu do brody lub wosku dla utrwalenia kształtu. Minimalistyczny design i drewniana raczka z pewnością będą nam się podobać. Nie oznacza to jednak wykluczenia dla syntetycznych szczotek do brody — one również mogą mieć swoje wyjątkowe zalety. Takie szczotki do brody mogą na przykład przyjemniej masować skore pod zarostem czy bardziej dopasowana rękojeść.

Kartacz do brody a wygląd — Aparycja ma znaczenie!

Zadbany wygląd jest odbierany jako coś pozytywnego, a ludzie automatycznie przypisują takim osobom pozytywne cechy. Nie jest to żadna nowość — w końcu jak nas widzą, tak nas piszą. Zadbany i świetnej kondycji zarost da Ci więcej pewności siebie. Jak wiadomo liczy się to na co dzień niezależnie od tego, czy wybierasz się na spotkanie z klientem, rozmowę o pracę, czy na randkę. Nie ma sensu z tym walczyć na przekór — w końcu twarz i zarost to istotne elementy, które pojawiają się na pierwszym planie. Gdy z kimś rozmawiamy nie sposób tego pominąć podczas kontaktu twarzą w twarz. Stosowanie kartacza do brody ma same zalety! Nie można na tym nie skorzystać.