Olejowanie włosów – jak je przeprowadzać?

Olejowanie włosów to zabieg bardzo efektywny, ale tylko w momencie, gdy właściwie się go przeprowadza. Możesz nauczyć się to robić. Przede wszystkim pamiętaj o tym, by olej nałożyć na włosy jeszcze zanim je umyjesz. Nigdy nie wsmarowuj go w zupełnie czyste i świeże pasma, gdyż nie zdoła on na nie skutecznie zadziałać. Olejowaniem zajmij się na 1-3 godziny przed planowaną kąpielą bądź prysznicem.

Olejowanie włosów – podstawowe informacje

Uważaj też, by nie przesadzić z częstotliwością zabiegu, gdyż w takim przypadku mogłabyś doprowadzić do szybszego przetłuszczania się włosów lub skóry głowy. Olejowaniem zajmuj się na początku raz w tygodniu. Później, gdy już uznasz, że taka ilość jest dla ciebie niewystarczająca, możesz zwiększyć częstotliwość do dwóch zabiegów na tydzień. Nigdy nie rób tego jednak częściej. Łatwo można bowiem przeolejować włosy, co sprawi, że staną się one wyraźnie obciążone i wcale nie będą prezentować się lepiej.

W oleistej kuracji równie ważne jest to, by jednocześnie z olejami nie używać żadnych produktów kosmetycznych bogatych w silikony. A niestety wiele preparatów zawiera właśnie te składniki. Koniecznie, zanim jeszcze sięgniesz po oleje do włosów, sprawdź wszystkie szampony, maski i odżywki, które trzymasz w łazience. Popatrz na ich skład. Zobacz, czy przypadkiem nie zawierają one silikonów. Jeżeli tak właśnie jest, musisz z nich na jakiś czas zrezygnować – przynajmniej na ten okres, w którym będziesz olejować włosy. Silikony wyraźnie obniżyłyby bowiem efektywność zabiegu. Są one substancjami, które wręcz przylepiają się do pasm i łusek włosów, przez co nie pozwalają im pobierać substancji odżywczych występujących w olejach. A silikon nie jest wcale dobry dla twojego wyglądu. On jedynie oblepia włosy i sprawia, że tylko na pierwszy rzut oka prezentują się lepiej.

W rzeczywistości nie pozwala im oddychać i wchłaniać żadnych substancji odżywczych. Jeżeli więc chcesz przeprowadzać olejowanie włosów w prawidłowy sposób, powinnaś przestawić się na całkowicie naturalną pielęgnację. To ona zawsze będzie czymś najlepszym dla twojej urody.

Więcej porad dotyczących zdrowia i urody znajdziesz w serwisie naswiecie.pl.