Tabletki na odchudzanie przepisywane na receptę

utrata-wagi

Do leczenia otyłości wykorzystuje się teraz bardzo zróżnicowane metody. Oczywiście najprostszą z nich jest po prostu zastosowanie niskokalorycznej diety redukcyjnej, ale gdy ona nie działa we właściwy sposób, czasem nawet lekarz bądź dietetyk prowadzący pacjenta może przepisać mu specjalne tabletki na odchudzanie. Nie będą to jednak ziołowe preparaty, które da się kupić w każdej przydrożnej aptece czy supermarkecie. Środki zapisywane przez lekarzy wystawiane są na receptę. Dzięki temu działają znacznie silniej od tych, które są dostępne dosłownie dla każdego.

W tych właśnie środkach najważniejszą rolę odgrywa jedna substancja – orlistat. Niemalże zawsze przewija się ona w składach mocniejszych suplementów diety na odchudzanie, gdyż jest związkiem przebadanym pod kątem redukowania wagi, który rzeczywiście – jak udowodniono w badaniach – potrafi ograniczyć wchłanianie tłuszczu z pożywienia nawet o trzydzieści procent. Nie jest to jednak jedyna substancja zdolna do wspomagania procesu odchudzania.

Tabletki na odchudzanie przepisywane na receptę równie często zawierają dwie zupełnie inne substancje, czyli chlorowodorek naltreksonu oraz chlorowodorek bupropionu. One z kolei mają za zadanie wpływać na układ nerwowy i oddziaływać przy tym przede wszystkim na ośrodek głodu, który dzięki temu zmniejsza swoją aktywność. Efekt? Głód staje się mniejszy, a człowiek nie ma już aż takiej ochoty na jedzenie. Obie substancje w pewnym stopniu umożliwiają też większe wydatkowanie energii poprzez doprowadzanie do efektu termogenezy.

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę ze świetnymi poradami, jakie oferuje portal www.zajad.pl.

Takich leków nie da się jednak kupić tak po prostu w aptece. Aby uzyskać na nie receptę, należy zgłosić się do lekarza, który w pierwszej kolejności powinien zdiagnozować u pacjenta otyłość, a następnie początkowo zaproponować mu mniej inwazyjne metody leczenia. Gdy one okażą się nieskuteczne, rzeczywiście warto sięgnąć po suplementy na odchudzanie na receptę. Warto wypróbować różne metody do tego, by otyłości raz na zawsze się pozbyć.