Jakie kosmetyki dla nastolatki?

Twoja córka zaczęła ostatnio intensywnie dojrzewać, co doprowadziło do wyraźnej zmiany stanu jej cery? Do tej pory jej skóra była wręcz idealnie gładka, a teraz pokrywają ją liczne zaskórniki i inne wypryski? W takim razie musicie zacząć działać.

Kosmetyki dla nastolatek – to powinieneś wiedzieć

Wypryski same nie znikną, a będzie ich coraz więcej, o ile nie zachęcisz córki do lepszego dbania o swoją skórę. Pomogą ci w tym dobre kosmetyki dla nastolatek, które sama możesz kupić, by następnie podarować je w prezencie swojej dziewczynce.

Pamiętaj tylko, że gdy będziesz szukać takich kosmetyków w drogeriach, musisz zawsze celować w te przystosowane do używania ich na cerze młodej i delikatnej. Na ogół mają one dość proste i krótkie składy. Pewnych substancji totalnie się w nich nie używa, gdyż mogłyby one podrażnić nastoletnią skórę albo nawet ją uczulić. Na pewno żadna nastolatka nie powinna używać klasycznych kosmetyków dedykowanych cerze dojrzałej. Nigdy nie proponuj jej czegoś, z czego sama korzystasz. Na pielęgnację przeciwzmarszczkową przyjdzie jeszcze czas. W tym momencie znacznie ważniejsze jest to, by skupić się na dokładnym i regularnym oczyszczaniu oraz nawilżaniu nastoletniej buzi.

Czym zatem powinny charakteryzować się dobre kosmetyki dla nastolatek? To zależy od skali problemu. Jeżeli twoja córka już w tym momencie ma poważne problemy ze sporym trądzikiem, spróbuj poszukać dla niej preparatów o właściwościach antybakteryjnych, które będą chronić skórę przed zbyt intensywną produkcją łoju, dzięki czemu zabezpieczą ją przed zatkaniem porów. Taką codzienną pielęgnację należy również uzupełnić pewnymi preparatami nawilżającymi. W przeciwnym wypadku skóra może zbyt mocno się wysuszyć, co na pewno nie będzie dla niej korzystne.

Pamiętaj też, że nie tylko kosmetyki dla nastolatków są w stanie zatroszczyć się o stan i wygląd skóry. Więcej porad dotyczących kosmetyków oraz mody znajdziesz w serwisie https://www.beautie.pl/.

Tak samo duże znaczenie co pielęgnacja ma bowiem dieta. Zaproponuj więc córce zmianę sposobu żywienia na nieco zdrowszy niż dotychczas. Możesz też rozpocząć u niej suplementację cynkiem, który świetnie działa na cerę (zwłaszcza tą problematyczną z trądzikiem).