Co pić będąc na diecie?

dietka

Będąc na diecie często spotykamy się z różnymi ograniczeniami i zaleceniami żywieniowymi. Zastanawiamy się nie tylko nad tym co jeść, ale także co pić. Pierwsze co przychodzi na myśl to woda. Woda odgrywa w życiu człowieka bardzo ważną rolę. Jest niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu, bez wody nie ma życia. Nie zawiera żadnych kalorii i jest źródłem ważnych składników mineralnych oraz pierwiastków. Przeciętny człowiek powinien wypijać około 2 litrów wody dziennie. Może się wydawać, że to dużo. Jednak kiedy wypracujemy w sobie zwyczaj picia wody, okaże się że to nic trudnego.

Na diecie odchudzającej dobrym rozwiązaniem jest również picie świeżych soków i koktajli. Soki dostarczają wielu witamin i składników odżywczych, a coraz popularniejsze smoothies mogą zastąpić posiłek. Wybierajmy jednak nie tylko te, które są przygotowane z owoców, ale również te z warzyw. Soki i koktajle warzywne zawierają mniej cukrów prostych, które na diecie odchudzającej są redukowane.

W ciągu dnia lub wieczorami możemy popijać herbatki ziołowe. Wybierajmy te które zawierają jeden składnik i mają jak najmniej przetworzoną oraz ekologiczną postać. Nie chodzi tutaj o popularne napary odchudzające z aptek, ale naturalne zioła i liście. Herbata z pokrzywy pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Wszystkim dobrze znana zielona przyspiesza metabolizm i pomaga w odchudzaniu. Zaparzony kwiat akacji hamuje nadmierny apetyt. Herbaty ziołowe pomagają również oczyścić organizm z toksyn i zalegających produktów przemiany materii.

Więcej porad zdrowotnych znajduje się na portalu zajad.pl.

Warto zwracać uwagę na to co pijemy nie tylko będąc na diecie. W sokach i napojach gazowanych znajduje się bardzo dużo cukrów i słodzików. Dostarczamy w ten sposób naszemu organizmowi pustych kalorii, które mogą prowadzić do nadwagi lub otyłości.