Główne błędy które popełniasz podczas aplikacji pudru

Aplikacja pudru powinna być prosta, w końcu praktycznie każda z nas używa go w swoim codziennym makijażu, nawet jeśli rezygnujemy z podkładu czy makijażu oka. A jednak wiele z nas wciąż popełnia podobne błędy, szczególnie że niewiele mówi się o aplikacji tego kosmetyku. Wszystko wygląda prosto. Wyciągamy puder i nakładamy go na twarz. Ale w zależności od rodzaju pudru powinnyśmy postępować z nim inaczej.

Źle dobierasz kolor produktu

Kolor produktu jest niezwykle istotny. Wiele z nas wychodzi z założenia, że puder to puder i ma przede wszystkim zmatowić, ale wyraźnie może wpływać on na kolor naszej skóry. Białe pudry mogą sprawiać, że będziemy wydawały się blade i mogą nawet neutralizować naszą lekką opaleniznę. Z kolei pudry o ciemniejszych odcieniach, niż nasza twarz mogą sprawiać, że nasza skóra nabierze niezdrowego, pomarańczowego odcienia. To samo dotyczy pudrów dostosowanych do naszego kolorytu skóry. Jeśli jesteśmy raczej różowe, nie sięgajmy po pudry żółte i zielone, bo możemy robić sobie z ich pomocą krzywdę.

Aplikujesz puder niewłaściwym narzędziem

To, czego używasz do nakładania pudru, jest bardzo ważne. Zwykły pędzel sprawdzi się, kiedy chcemy się lekko zmatowić, nie nakładamy podkładu albo wybieramy pudry prasowane. Może być z nim jednak problem w przypadku pudrów sypkich, bo po takiej aplikacji będzie wszędzie, również na naszej toaletce i ubraniach. Mokra gąbeczka może sprawdzić się przy pełnym malowaniu twarzy, ale niedoświadczona osoba może zrobić sobie za jej pomocą plamy albo rozmazać podkład. Puszki kosmetyczne nie są złym pomysłem, ale wiele dziewczyn narzeka na to, że są nieporęcznie i nie da się nimi sprawnie pracować.

Więcej artykułów o urodzie i kosmetykach znajdziesz w serwisie naswiecie.pl.

Nie otrzepujesz twarzy z nadmiaru produktu

Puder nie może zostać na naszej twarzy, jeśli do niej nie przylgnął. Po aplikacji dobrze jest chwilę odczekać i delikatnym puchatym pędzlem strzepnąć jego nadmiar. Dzięki temu nasza twarz będzie gładka, a my w ciągu dnia nie będziemy pokrywać wszystkiego wokół nas delikatnymi płatkami w sypkiego produktu. W przypadku pudrów prasowanych dobrze jest dobierać pędzel do miejsca i efektu, jaki chcemy uzyskać. Wbrew pozorom jego też możemy nałożyć za dużo. Zbyt dużo produktu noszonego w ciągu dnia może wysuszać naszą skórę i sprawiać, że nasz naskórek zacznie się łuszczyć, a w konsekwencji łatwo jest uszkodzić swoją skórę.