Zalety dyfuzorów ultradźwiękowych

Czy jedno urządzenie jest w stanie podnieść komfort Twojego życia? Tak! Dowiedz się, jak działają dyfuzory ultradźwiękowe i przekonaj się!

Jak działa dyfuzor?

To proste! Na dnie dyfuzora znajduje się płyta emitująca ultradźwięki (to wibracje, których ludzkie ucho nie jest w stanie usłyszeć). Wystarczy, że napełnisz go czystą wodą i dodasz kilka kropelek wybranego olejku eterycznego. Po chwili pomieszczenie wypełni mgiełka, która ukoi zmysły i odstresuje Twój umysł.

Główne zalety dyfuzora ultradźwiękowego

Dyfuzory ultradźwiękowe są prozdrowotne. Korzystanie z nich to całkowicie naturalny i bezpieczny sposób na poprawę nastroju, jakości snu czy obniżenie poziomu stresu. Co ciekawe, przy użyciu odpowiedniego olejku (np. miętowego) wywołuje się uczucie sytości. Reguluje przy tym „niepohamowany” apetyt.

Nagły ból głowy? Doskonałą alternatywą będzie eukaliptusowa mgiełka rozpylona przez dyfuzor ultradźwiękowy. Zadziała tak samo dobrze jak środek przeciwbólowy.

Dyfuzory ultradźwiękowe są bardzo użyteczne. Oprócz funkcji zdrowotnych, dzięki swojemu eleganckiemu designowi mogą pełnić również rolę modnego dodatku do wnętrz.

Koniec z nieświeżym powietrzem w pomieszczeniu – dyfuzor bez najmniejszego problemu potrafi oczyścić je z toksyn. Olejki wiążą wolne rodniki, które zabiją bakterie oraz pleśń.

Chromoterapia a dyfuzory ultradźwiękowe

Chromoterapia to zjawisko oddziaływania kolorów na nasze emocje i nastrój. Na czym dokładnie polega? Do każdej barwy przypisana jest inna częstotliwość drgań, która wpływa na nasz organizm np. gwarantując spokojny sen. Wybrane dyfuzory ultradźwiękowe posiadają funkcję zmiany kolorów za pomocą oświetlenia LED. Chcesz ukoić swoje nerwy? Wybierz kolor zielony. Brakuje ci adrenaliny? Rozwiązaniem jest kolor czerwony.

Dyfuzory ultradźwiękowe są bardzo ciche. Nie zauważysz, gdy ten rozpocznie pracę jonizacji oraz aromaterapii. Łatwo skupisz się na swoich codziennych zajęciach w domu czy w biurze. Dodatkowo, zapachy wydzielane przez dyfuzory ultradźwiękowe usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających senselierów!

Warto wspomnieć, że zimą, w okresie grzewczym dyfuzory ultradźwiękowe nawilżą suche powietrze, wspomagając przy tym dodatkowo układ oddechowy. Natomiast latem, gdy sięgniesz po olejek z trawy cytrynowej, komary i inne owady już nigdy więcej nie zakłócą Twojego spokojnego snu.

Nie bez powodu, każdy salon SPA wyposażony jest w dyfuzory ultradźwiękowe. Teraz ty sam, w zaciszu domowym możesz skorzystać z niesamowitych właściwości, które niosą ze sobą ultradźwięki!