Filtr mineralny czy filtr chemiczny – który jest lepszy?

Jeżeli dbasz o urodę i interesujesz się swoim wyglądem, zapewne wiesz już o tym, jak ważne dla skóry jest to, by przez cały rok zabezpieczać ją przed słońcem.

Chemiczny czy mineralny – jaki filtr wybrać?

Taką ochronę należy zapewnić przede wszystkim skórze twarzy. To właśnie ona jest bowiem wystawiana na kontakt ze słońcem dosłownie przez cały rok, dlatego też staje się najbardziej narażona na oparzenia, rumień i podrażnienia. Do zapewnienia sobie ochrony przed promieniowaniem możesz wykorzystać zarówno klasyczny filtr mineralny, jak i filtr chemiczny. No to który z tych dwóch produktów okaże się lepszy i czym one tak właściwie się różnią?

Filtrem mineralnym określa się nic innego jak po prostu dość standardowy filtr fizyczny, który dawniej był używany nagminnie przez wszystkich, bo po prostu nie było dla niego na rynku żadnych alternatyw. Produkt ten działa dobrze, aczkolwiek nie można powiedzieć, że idealnie. Doprowadza on do utworzenia na skórze zabezpieczającej ją warstwy, która ma za zadanie w sposób fizyczny (jak gdyby mechaniczny) odbijać padające na nią promienie słoneczne. Taki filtr mineralny ma pewne niewątpliwe plusy. Jest przede wszystkim produktem odpowiednim dla alergików, dlatego też można uznać, że stanowi on bezpieczny i uniwersalny wybór dla każdego. Jeżeli więc nie wiesz, jak twoje ciało zareaguje na kontakt z produktem przeciwsłonecznym, na pierwszy ogień wypróbuj filtry mineralne, bo one raczej nie powinny ci zaszkodzić.

Więcej wpisów o kosmetykach i zdrowiu znajdziesz w serwisie https://www.interesujace.pl/.

Nowocześniejszą propozycją kosmetyczną są filtry mineralne

One również gwarantują bardzo dobrą ochronę przed słońcem, a ich plusem jest to, że zwykle dużo lepiej współpracują z innymi kosmetykami, dzięki czemu mogą być stosowane chociażby na skórze twarzy.

Jeżeli masz zamiar już za moment wykonać makijaż, lepiej sięgnij po filtr chemiczny niżeli ten fizyczny. Pamiętaj tylko, by zaaplikować go bezpośrednio na krem do twarzy. Następnie możesz od razu przejść do wykonywania swojego dziennego makijażu.