Olejek z ogórecznika na atopowe zapalenie skóry

olejki

Masz wrażenie, że udało ci się już wypróbować dosłownie wszystkie warte uwagi kosmetyki na atopowe zapalenie skóry, a stan twojej skóry praktycznie w ogóle się nie poprawił albo poprawił się w naprawdę nieznacznym stopniu?

To oznacza, że twoja pielęgnacja wcale nie jest aż tak dobra, jak ci się to wydaje. To znak, że powinnaś ją zmienić i na przykład spróbować wprowadzić do niej pewne produkty typowo naturalne, zamiast po raz kolejny sięgać po preparaty wypakowane samą chemią. Istnym zbawieniem dla skóry atopowej potrafi okazać się niezwykły olej z ogórecznika. Spróbuj po niego sięgnąć. Być może to on okaże się pielęgnacyjnym rozwiązaniem wszystkich twoich skórnych problemów.

Pomimo tego, że olejek z ogórecznika w swojej czystej formie nie jest jakoś szczególnie mocno znany, to jednak istnieje spore prawdopodobieństwo, że już kiedyś korzystałaś z jego dobrodziejstw, a być może robisz to właśnie teraz. Jest on bowiem popularnym składnikiem różnorodnych kremów, maści i balsamów do ciała. Zazwyczaj zawierają go właśnie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry atopowej. Wzbogaca się je olejkiem z ogórecznika po to, by miały jeszcze lepsze i intensywniejsze działanie.

Wynika ono głównie z tego, iż w olejku z ogórecznika występuje spora ilość specjalnego kwasu gamma-linolenowego. To właśnie on jest kwasem należącym do grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6, które są istnym zbawieniem dla skóry atopowej, gdyż nie dość, że nawilżają skórę, to jeszcze do tego mają właściwości przeciwzapalne. Sięgnij więc po ten typ olejku i zacznij smarować nim swoją skórę. Możesz też dodawać niewielką jego ilość do kąpieli albo nawet przyjmować go doustnie – po kilka kropel olejku na dzień.

Trzeba to jednak przyznać, że naturalne olejki nie są aż tak wygodne w użyciu co gotowe produkty. Jeżeli więc wolisz prostsze rozwiązania, śmiało sięgaj po sklepowe kosmetyki na atopowe zapalenie skóry, tylko zwracaj uwagę na to, by w ich składzie pojawił się olejek z ogórecznika.

A jeśli uważasz, że tego typu preparaty są dla Ciebie zbyt drogie, zapoznaj się z poradnikiem o oszczędzaniu na zakupach kosmetycznych.