Kosmetyki dla mężczyzn – jakie powinny być?

O każdą skórę trzeba dbać na co dzień. O tę męską również. Oczywiście panie na ogół z dużo większą troską i zaangażowaniem podchodzą do pielęgnowania wyglądu, jednakże mężczyźni powoli zaczynają się od nich uczyć i też coraz chętniej sięgają po specjalistyczne kosmetyki dla mężczyzn. Które z nich powinny zatem zagościć na ich łazienkowych półkach? Bez jakich produktów do pielęgnacji żaden mężczyzna nie może się obyć?

Przydatne kosmetyki do pielęgnacji dla mężczyzn

Ogólnie rzecz biorąc każdy mężczyzna wie mniej więcej, jakie produkty przydadzą mu się podczas codziennego oczyszczania i pielęgnowania skóry bądź włosów. Ważne jest jednak to, by w zależności od typu preparatu i jego przeznaczenia szukać w nim nieco innych składników. Jest to szczególnie ważne w przypadku kosmetyków używanych po goleniu. Na stronie pieprzyki.pl możemy przeczytać, że ich dobór jest kluczowy, aby zachować zdrową skórę bez podrażnień. Mają one regenerować skórę i ją lekko nawilżać, dlatego też nie mogą składać się z żadnych silniejszych chemikaliów, związków drażniących, sztucznych substancji zapachowych czy jakichkolwiek alergenów. Zamiast sięgać po drogeryjny krem po goleniu, czasem warto też użyć czegoś totalnie prostego i naturalnego. Skórę świetnie zregeneruje zwykła oliwa z oliwek. Niektórzy panowie chwalą też sobie działanie oleju kokosowego, jednak w jego przypadku ważne jest to, by wybierać ten nierafinowany, czyli w pełni naturalny.

Co jeszcze jest warte uwagi?

Kosmetykami dla mężczyzn nie są jednak wyłącznie szampony przeciwłupieżowe, żele pod prysznic czy kremy do golenia. Na półkach z preparatami umieszczanymi w ciemnych surowych opakowaniach można też znaleźć chociażby kosmetyki do higieny intymnej. Nikogo już nie dziwi ich podział na produkty damskie i męskie. Kosmetyki dla mężczyzn muszą mieć bowiem nieco inne składy, jeśli mają prawidłowo pielęgnować strefy intymne. Dobrym dodatkiem będą dla nich substancje takie jak m.in. prowitamina B5 (kwas pantotenowy) albo nawet kwas mlekowy. Z kolei męskie szampony do włosów mogą zawierać aloes bądź miętę pieprzową, czyli substancje zdolne do zwalczania łupieżu. To wszystko świadczy o tym, że nie ma kosmetyków uniwersalnych, które identycznie działałyby i na panie, i na panów.