Jak działają oleje do demakijażu?

Jeżeli masz już swój ulubiony kosmetyk do demakijażu (a pewnie tak jest), który już przy delikatnym zetknięciu się z twoją skórą, potrafi rozpuścić w kilka sekund bardzo mocny nawet makijaż, prawdopodobnie nie zechcesz z niego tak szybko zrezygnować.

Skuteczne oleje do demakijażu a jakość składników

Pamiętaj jednak, że skuteczne działanie nie musi iść w parze z wysoką jakością. Przeważnie właśnie te (w teorii) najlepiej działające kosmetyki do demakijażu są dla skóry czymś najokrutniejszym, gdyż zawierają zbyt duże ilości mocnych detergentów, które oczywiście usuwają kolorowe kosmetyki, ale przy okazji ścierają też warstwę hydrolipidową i podrażniają cerę.

Więcej informacji o olejkach do demakijażu

A nie musisz ich wcale używać, by dalej móc w prosty sposób przeprowadzać wieczorny demakijaż. W najbliższym czasie postaraj się wypróbować na swojej skórze oleje do demakijażu. Możesz kupić je pod postacią specjalnych mieszanek, które znajdziesz w drogerii, albo zdecydować się na czystą formę jakiegoś olejku bądź oliwy, wcześniej tylko sprawdzają, który z nich byłby dopasowany do potrzeb i stanu twojej cery.

A czy oleje do demakijażu są w ogóle skuteczne? Jak najbardziej tak

O to na pewno nie musisz się martwić. Niemalże każdy olej do demakijażu bez żadnego trudu poradzi sobie z rozpuszczeniem i późniejszym usunięciem nawet najtrwalszego i najbardziej opornego kosmetyku. Zasada działania tej metody jest bardzo prosta. Być może nawet sama pamiętasz jeszcze z lekcji szkolnych, że to tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Nie dziw się więc, że gdy próbujesz usuwać makijaż tonikiem czy zwykłym żelem, musisz mocno się napracować i nagimnastykować, intensywnie pocierając oczy płatkami kosmetycznymi, aby dokładnie oczyścić skórę.

Więcej interesujących porad beauty i nie tylko znajdziesz w serwisie www.beautie.pl.

Olejki do demakijażu – podsumowanie

W przypadku zastosowania oleju nie jest to konieczne. Taki produkt wmasowujesz w skórę i przy pomocy palców rozprowadzasz go na tych elementach twarzy, które chcesz oczyścić. Możesz nawet delikatnie wmasować olej do demakijażu w rzęsy, wcześniej tylko zamykając oczy. Później po prostu go spłukujesz bądź usuwasz ręcznikiem albo ściereczką.

I to tyle! Oczyszczanie twarzy właśnie zostało zakończone.