Przed latem nasza skóra czeka na pomoc!

skora

Wiosna przywraca życie naturze. W ludzi również wstępuje pozytywna energia. Nasza skóra także wygląda lepiej niż zimą. Lecz wciąż oczekuje naszej pomocy, by móc szybciej powrócić do dawnej świetności. I po zimie móc wyglądać na nowo młodo i jędrnie. Pragnie być odżywiona, zregenerowana i zdrowsza. Aby taka była przed nami kilka zabiegów.

Przede wszystkim oczyszczenie skóry. A następnie jej regeneracja poprzez nawilżanie i odżywianie. Oczywiście najbardziej zależy nam na skórze twarzy, szyi, rąk i nóg. Bo te części naszego ciała są najbardziej widoczne. I też najszybciej się zużywają. Lecz warto też poddać zabiegom skórę na całym ciele.

Zimą nasza skóra zmienia się. Pory obkurczają się, a gruczoły łojowe nie zapewniają odpowiedniego natłuszczania. Gdyż trudno się pocić przy minusowej temperaturze powietrza. Zmniejsza się osłona lipidowa naszej skóry, która jest naturalną barierą ochronną i chroni naszą skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Podczas zimy nasza skóra pozbawiona jest wilgoci, gdyż najczęściej przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach.

Na kondycję naszej skóry ma wpływ również odżywianie. Nasza dieta zimowa jest najczęściej uboższa w owoce i warzywa. Tym samym naszemu organizmowi dostarczamy zbyt mało witamin i pierwiastków chemicznych. A to przecież witaminy i minerały decydują o kondycji naszej skóry, jak i całego ciała. Nasza dieta podczas zimy bogata jest w tłuszcze i węglowodany, co nie jest najzdrowsze dla naszego organizmu. Poprzez taką dietę tracimy idealną wagę ciała i pojawia się u nas nadwaga. Skóra także cierpi na wskutek naszej tłuszczowej i węglowodanowej diety. Podczas zimy staje się zwiotczała, szorstka, szara. Jednym słowem wygląda nieciekawie i oczekuje naszej pomocy.

Jednym z pierwszych i podstawowych zabiegów, jaki wykonujemy na wiosnę jest złuszczenie martwych komórek skóry. Zresztą taki zabieg nie jest nam obcy w ciągu całego roku. Możemy to robić indywidualnie lub wybrać się do kosmetyczki. W gabinecie kosmetycznym profesjonalnie zostanie nam odnowiona skóra na naszej twarzy i szyi. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej dla naszej skóry maseczki kosmetycznej. Na przykład takiej, która usuwa toksyny. A także wspomaga skórę mającą tendencję do rozszerzania i pękania naczynek.

Wstąp na https://znamiona.pl, żeby wyposażyć się w jeszcze więcej porad na temat zdrowej skóry.

Cera naczynkowa może mieć podłoże genetyczne. Ale powstaje również na wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji, bądź z obfitego nasłonecznienia, czy złej diety. Naczynka na skórze stają się mało elastyczne. I w konsekwencji tego pękają. Pojawiają się wówczas w różnych miejscach rumienie. Ratunkiem dla tak wrażliwej skóry może być odpowiednia jej pielęgnacja, która opanuje problemy cery naczynkowej. Jak i zapobiegnie dalszemu pogłębianiu się naczynek.

Każda osoba pragnąca wzmocnić na wiosnę swoją skórę warto, aby zastosowała odpowiednie preparaty kosmetyczne zawierające witaminy, mikroelementy, prowitaminy, aminokwasy i fitosterole. Preparaty takie wpływają korzystnie na procesy metaboliczne komórek skórnych. Gdyż regenerują skórę, odmładzają, oczyszczają, wzmacniają, odżywiają. A także nawilżają i ją pielęgnują skórę.

– Witaminy, to grupa związków chemicznych niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Witaminy posiadają naturalne i syntetyczne pochodzenie. Organizm człowieka sam nie wytwarza witamin. Muszą być one dostarczane organizmowi wraz ze spożywanym pokarmem. Dlatego dla zdrowia tak ważna jest odpowiednia i zbilansowana dieta.
– Prowitaminy, to również związki chemiczne, które w wyniku reakcji chemicznych w organizmie człowieka ulegają przekształcaniu w witaminy.
– Aminokwasy są grupą organicznych związków chemicznych zawierających zasadową grupę aminową, oraz dowolną grupę kwasową.
– Fitosterole są wytwarzane przez rośliny. Sterole roślinne są elementem strukturalnym błon komórkowych i cytoplazmatycznych. Biorą udział w procesach wewnątrzkomórkowych. Z wielu steroli roślinnych wytwarza się również leki.