Kosmetyczka w bagażu podręcznym

Wiele osób decydując się na podróż samolotem, czy to na wakacje czy w celach służbowych, wybiera mniejszy bagaż, który zabiera ze sobą na pokład. Taka decyzja wiąże się nie tylko z ograniczoną wagą torby bądź walizki, ale również z ograniczeniami w zakresie przewozu kosmetyków. I chociaż każdy przewoźnik pewne kwestie w tym zakresie może regulować indywidualnie, to szykując się do podróży warto poznać kilka wspólnych, uniwersalnych zasad.
Najważniejsze restrykcje dotyczą pojemności opakowań. Kosmetyki płynne powinny być spakowane w buteleczki o wielkości do 100 ml. Łącznie wszystkie kosmetyki o płynnej konsystencji powinny mieć do 1 l. Warto o tym pamiętać, bo większe produkty mogą nam zostać odebrane przy kontroli i wyrzucone, co wiązałoby się z niepotrzebnymi stratami, a po przylocie zakupem brakujących produktów. Za produkty o płynnej konsystencji uznaje się także kremy, pasty i aerozole.
Aby nie ryzykować utraty ulubionych, a czasem kosztownych preparatów, warto zaopatrzyć się w kilka buteleczek i plastikowych słoiczków, do których można przelać kosmetyki. Takie pojemniki dostępne są w wielu drogeriach i kosztują kilka złotych. Są to też produkty wielorazowego użytku, a po wypłukaniu będziemy mogli korzystać z nich podczas kolejnych podróży.
Inne rozwiązanie to miniaturki kosmetyków, które również dostępne są w drogeriach. Na sklepowych półkach znajdziemy mini żele pod prysznic, szampony, pasty, a nawet kremy i dezodoranty. Warto jednak zwrócić uwagę, że ich ceny mogą być dosyć wysokie w porównaniu do standardowych pojemności tych samych produktów. Ponoszenia dodatkowych kosztów pozwoli nam uniknąć zabranie próbek i miniaturek, które dostajemy gratis np. podczas zakupów. Do kosmetyczki warto jednak spakować tylko te, które mamy sprawdzone i przetestowane. Nikt przecież nie chce martwić się podczas urlopu uczuleniem lub podrażnieniem po nowo zastosowanym preparacie.
Kosmetyki należy spakować do przezroczystej kosmetyczki lub torebki. W wielu liniach lotniczych dopuszczalne wymiary to 20 x 20 cm, ale przed podróżą warto to sprawdzić na stronie przewoźnika.

Niebezpieczne kosmetyki z niesprawdzonych źródeł

Kosmetyczkę należy wyjąć z walizki i położyć na osobnej tacce podczas prześwietlania bagażu podręcznego. Aby zaoszczędzić miejsca w niewielkiej torebce pozostałe produkty do makijażu o stałej konsystencji, takie jak pudry czy rozświetlacze, warto spakować osobno.
Dobrze przygotowana kosmetyczka na wyjazd to większy komfort podróżowania. Jeśli w przemyślany sposób spakujemy wszystkie kosmetyki to z pewnością będziemy mogli cieszyć się ulubionymi produktami podczas wakacji, bez szukania na miejscu innych preparatów i bez ponoszenia dodatkowych kosztów.