Tonizacja skóry jako podstawowy krok w pielęgnacji cery.

Czym jest odpowiednia pielęgnacja skóry?
Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy nie polega jedynie na dobraniu kremu i kosmetyków do makijażu. Choć zwracanie uwagi na skład powyższych produktów jest niezwykle ważne w trosce o cerę, nie można pomijać najważniejszego kosmetyku. Jest nim [b] tonik. [/b]

Na czym polega tonizacja skóry?
Tonizacja ma zadanie uregulować poziom pH skóry po zastosowaniu innych kosmetyków lub po użyciu wody.
Tonik jest bardzo ważnym środkiem dla każdej cery, gdyż pomijanie tonizacji w codziennej pielęgnacji skóry, nie pozwala jej na przyjmowanie składników odżywczych z kosmetyków.

Jaki tonik będzie odpowiedni dla skóry?
Każda skóra cechuje się pewnymi symptomami, które jasno określają jej typ.
Zawsze należy dobrać tonik dostosowany do swojej cery.
Tonizowanie skóry kosmetykiem przeznaczonym dla cery o przeciwnych skłonnościach, może skutkować problemami ze skórą.

Jeśli skóra jest sucha, z wyraźnymi oznakami złuszczania, widoczne są teleangiektazje (pękające naczynka), na kosmetyki reaguje świądem, pieczeniem, uczuciem ściągania, należy wybrać tonik nawilżający, dla cery suchej i wrażliwej.

W przypadku cery tłustej, błyszczącej, szczególnie w strefie T, z występującym trądzikiem, zaskórnikami, odpowiedni będzie [b]tonik[/b] matujący, oczyszczający, antybakteryjny.
Szczęśliwi posiadacze skóry normalnej, nie sprawiającej większych problemów, mogą sięgnąć po tonik odżywczy dla cery normalnej.

Jak dbać o zwierzęta za pomocą kosmetyków?

Nie zaleca się stosowania preparatów o szerokim spektrum działania. Tak też tonik reklamowany jako złoty środek oczyszczający skórę z makijażu, tonizujący, a przy tym nawilżający i pielęgnujący zdecydowanie powinno się odłożyć na bok. Odpowiednio wybrany powinien spełniać jedną fukcję-tonizować skórę regulując jej pH. Zatem jeśli do demakijażu używa się płynu micelarnego, który obiecuje tonizowanie skóry, bezwględnie należy po nim zastosować tonik.

Kiedy stosować tonik ?

Tonik stosuje się po demakijażu bez względu na użyte kosmetyki. Tonizacja cery powinna odbywać się także po użyciu wody.

Dlaczego tonizacja skóry jest tak ważna

Zdrowa skóra ma odczyn lekko kwaśny, a kosmetyki lub woda zdecydowanie zaburzają jej naturalny odczyn.
Po zastosowaniu kosmetyków skóra zaczyna swędzieć, wydaje się być ściągnięta i silnie napięta, co często zrzucane jest na winę uczulenia. By temu zapobiec ważny jest tonik. Przywróci on naturalne pH skóry, wzmocni działanie dalszej pielęgnacji

Tonizacja zamiast wody?

Wiele osób wychodzi z założenia, że skoro używają tonik, ich skóra nie potrzebuje wody. Jest to bardzo błędne przekonanie. Zaleca się mycie twarzy wodą, natomiast dopiero po tej czynności należy użyć tonik.

Tonizacja nie tylko dla kobiet.
Skóra mężczyzn tak samo wymaga pielęgnacji, jak cera kobiet. Trądzik lub nadmierne przesuszenie skóry nie dotyczy tylko kobiecej sfery. Coraz więcej mężczyzn przekonuje się do sklepowych półek z męskimi kosmetykami do twarzy. Znajdują się na niej kremy, żele do mycia twarzy, maseczki. Zatem jeśli mężczyzna zdecyduje się na pielęgnację swojej cery, co jest rozsądnym krokiem w dbałości o swój wygląd, powinien również pomyśleć o tak ważnym kroku jak tonizacja.