Jaki sklep z magnetycznymi kosmetykami do makijażu najlepiej wybrać ?

Kosmetyki magnetyczne stały się obecnie niezwykle popularne. Zarówno wśród profesjonalnych makijażystek, jak i kobiet malujących się na co dzień. Są doskonałą bazą dla makijażu, ale również świetnym uzupełnieniem kolekcji kosmetyków. Dlaczego warto mieć w swojej kosmetyczce przynajmniej kilka takich produktów?

  • Jak działają kosmetyki magnetyczne?
  • Swoboda łączenia barw
  • Niezwykle praktyczne rozwiązanie
  • Tanie a dobre

Jak działają kosmetyki magnetyczne?

Profesjonalne sklepy z kosmetykami do makijażu najczęściej proponują w swojej ofercie dwa rodzaje koncepcji łączenia kosmetyków. Pierwsza z nich to tak zwane „puzzle”. Opcja ta pozwala na łączenie pojedynczych produktów w poziomie. Oznacza to, że podstawą takiej kompozycji jest standardowa, magnetyczna paletka, którą wypełnia się wybranymi artykułami. Można tworzyć komplety wypełnione produktami z tej samej kategorii lub łączyć różne warianty. Ważne jest również to, że rozmiar poszczególnych produktów może być różny. Jeżeli wiemy, że używamy więcej produktu matowego, śmiało można wybrać jego większą wersję. Zajmie ona tyle miejsca, by móc swobodnie obok niej umieścić produkt metaliczny. Wolną przestrzeń uzupełnić można pędzelkami, lusterkiem, lub gąbeczką. Drugą najpopularniejszą opcją jest wariant „Hamster”. Polega on na łączeniu dowolnych kosmetyków w pionie, nakładając je na siebie. W praktyce oznacza to, że z wybranych produktów powstaje wieżyczka, złączona mocnym magnesem. Możemy ją dowolnie powiększać o nowe pozycje, lub skracać po zużyciu kosmetyków. Taki zestaw można również swobodnie rozdzielać, łączyć i rozsuwać tworząc kształt rozwiniętego kwiatu.

Warto kupować takie produkty w sprawdzonych sklepach takich jak magnetycznekosmetyki.pl oferujących dobre jakościowo artykuły. Powinny być one odpowiednio zabezpieczone transparentnym wieczkiem magnetycznym. Same magnesy powinny być mocne. Gwarantuje to brak możliwości uszkodzenia produktów.

Swoboda łączenia barw

Jeżeli dostępne na rynku zestawy kosmetyków nie spełniają Twoich oczekiwań, możesz postawić właśnie na kosmetyki magnetyczne. Często zdarza się tak, że kupując na przykład paletkę cieni, korzystasz tak naprawdę, tylko ze swoich ulubionych kolorów. Wiesz, że lubisz podkreślać swoje oczy brązami i różami więc kolory takie jak zielony, czy niebieski na pewno nie zostaną przez Ciebie wykorzystane. Taki sam problem mają osoby, które w codziennym makijażu stawiają na matowe odcienie. Umieszczone w paletce brokaty są dla nich tylko niepotrzebnym zapychaczem. Podobna sytuacja zdarza się w przypadku zestawów do konturowania. Potrzebujesz jaśniejszego odcienia różu, a ciemniejszego bronzera, które oryginalnie nie są w tym samym zestawie. Jest to duże utrudnienie, ponieważ musisz wydać pieniądze na produkty, które ciężko Ci będzie zużyć. Profesjonalne wizażystki również pokochają kosmetyki magnetyczne. Takie osoby często lubią eksperymentować z niecodziennymi makijażami, kolorami, strukturami, czy dodatkami. W dobrych sklepach z magnetycznymi kosmetykami do makijażu mogą one zakupić jeden, odpowiadający ich aktualnym potrzebom pigment, nie wydając przy tym dużych pieniędzy.

Niezwykle praktyczne rozwiązanie

Na stronę sklepu z magnetycznymi kosmetykami do makijażu koniecznie musisz wejść planując podróż. Wyjeżdżając na wakacje, na delegację służbową, czy na wesele często nie mamy zbyt dużo miejsca na kosmetyczkę. Warto w takich wypadkach zabrać, tylko te produkty, które jesteśmy pewne, że użyjemy. Można więc wybrać kilka podstawowych cieni i zebrać je w jedną, podręczną paletkę. Wybierając się na weekendowy wyjazd na wesele, już dużo wcześniej doskonale wiemy, jakie kreacje, będziemy mieć na sobie. Wtedy kilka pasujących do ubrań kosmetyków zebranych na magnetycznej paletce ograniczy zajmowane w torbie miejsce. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku wizażystek, które oferują opcje dojazdu do klientek. Jeżeli taka osoba wie, że będzie wykonywać klasyczny makijaż dla panny młodej, nie musi zabierać ze sobą paletek z krzykliwymi kolorami. Przy innych makijażach okazjonalnych może ustalić wcześniej z klientką, w jakich tonach wykonany zostanie makijaż. To również ograniczy ilość kosmetyków, które będzie musiała zabrać. Przy okazji jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie. Paletki sprawdzonych firm są mocne i odporne na uszkodzenia. Nie trzeba więc bać się o to, że kosmetyki rozsypią się.

Tanie a dobre

Ogromną zaletą palet magnetycznych jest ich cena. W przypadku produktów wielu firm płacimy nie tylko za kosmetyk, ale również za opakowanie. Pojedyncze wkłady z reguły są o wiele tańsze niż ich wersje umieszczone w większych opakowaniach. W przypadku, gdy skończy się jeden ulubiony produkt, nie musimy wydawać pieniędzy na cały set. Wystarczy za niewielkie pieniądze dokupić pojedynczy kosmetyk.

Dobre sklepy z kosmetykami magnetycznymi oferują szeroką gamę produktów. Sprawdzą się one zarówno do użytku codziennego, jak i w przypadku makijażów profesjonalnych. Są również ciekawą i praktyczną opcją dla osób zaczynających swoją przygodę z makijażem. Pozwalają na dobranie kosmetyków, które na pewno zostaną potem zużyte.