Jaki rodzaj lakieru do paznokci wybrać?

Piękne, zadbane dłonie są wizytówką nie tylko każdej kobiety, ale i mężczyzny. Wiele osób w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wygląd paznokci, kształt palów, smukłość i wygląd całych dłoni. Z tego powodu warto dbać o stan tych, bardzo narażanych przecież na warunki zewnętrzne, części ciała. O dodatkowy „efekt wow” dla wypielęgnowanych dłoni zadbać może odpowiedni lakier do paznokci.

  1. Czy lakier niszczy paznokcie?
  2. Jakie są rodzaje lakierów?
  3. Jaki lakier do paznokci wybrać?

Zastanówmy się jednak nad kwestią wyjątkowo ważną dla osób szczególnie wyczulonych na punkcie pielęgnacji dłoni.

Czy lakier niszczy paznokcie?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – nie, jeżeli nie jest to tajemnicza substancja za grosze z bazarku. W przypadku lakierów do paznokci cena faktycznie bywa wyznacznikiem jakości – najtańsze produkty mogą być szkodliwe, dlatego warto uważnie czytać ich składy. Warto także używać odżywki do paznokci jako podkładu pod lakiery.

Jakie są rodzaje lakierów?

Na stronach, takich jak https://www.wizazsklep.pl/61-lakiery-do-paznokci znaleźć można wiele różnego rodzaju lakierów do paznokci, a także odżywek, baz i utrwalaczy. Matowe, błyszczące, z brokatem, neonowe to tylko niektóre lakiery do paznokci z dostępnych na rynku. Wybór jest ogromny i najprostszym sposobem na zapoznanie się z możliwościami jest przejrzenie oferty konkretnego sklepu.

Jaki lakier do paznokci wybrać?

Przede wszystkim, lakier do paznokci nie powinien być szkodliwy, warto zatem nieco zainwestować w produkt podczas zakupu. Poza tym, lakier powinien być trwały – szybko pojawiające się odpryski mogą być przecież niebywale frustrujące i całkowicie niwelujące estetyczny wygląd dłoni. Kolor i rodzaj lakieru jest już kwestią indywidualną. Warto jednak pamiętać, że ostre, neonowe kolory nie wyglądają elegancko i raczej nie sprawdzą się w miejscach, wymagających dress code’u. Klasycznym wyborem, delikatnie podkreślającym piękno wypielęgnowanych dłoni, lecz nie odwracającym uwagi jest lakier bezbarwny lub lakiery do paznokci w neutralnych kolorach. Delikatny róż czy kolory nude to dobry wybór do biura, na spotkanie biznesowe czy elegancką kolację. Manicure francuski to kolejna ciekawa opcja – wykonany delikatnymi barwami prezentuje się pięknie. Klasycznym wyborem jest także krwista czerwień, która prezentuje się drapieżnie, lecz elegancko. Ostateczny wybór koloru i rodzaju lakieru zależy jednak od osobistych preferencji – dłonie mają przecież nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim podobać się właścicielowi!